تحقیق درباره ساختمان و طرز كار اسيلوسكوپ|1693941

تحقیق درباره ساختمان و طرز كار اسيلوسكوپ|1693941|le|dec| اسیلوسکوپ,نیمه هادی ها,اندازه گیری
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره ساختمان و طرز كار اسيلوسكوپ را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 10 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحهاسيلوسكوپ يك دستگاه اندازه گيري است كه از آن براي مشاهده ي شكل موج ها و اندازه‌گيري ولتاژ، زمان تناوب، اختلاف فاز و همچنين مشخصه هاي ولت ‍‍ آمپر عناصر نيمه هادي مانند ديود ها، ترانزيستورها و. . . استفاده مي گردد.

اسيلوسكوپ يك ولتمتر بسيار دقيق است كه مي‌تواند ولتاژهاي تا حدود يك هزارم ولت متناوب را در فركانس هاي خيلي بالا (حتي چند صد مگا هرتز) اندازه‌گيري نمايد، حال آنكه ولتمترهاي ساخته شده‌ي امروزي قادر به اندازه گيري ولتاژ هاي كم در اين فركانس نيستند.

اندازه گيري و مشاهده‌ي شكل موج‌ها در اسيلوسكوپ از ولتاژ با فر كانس صفر(DC) شروع و به فركانس مشخصي (به خاطر محدوديت پهناي باند تقويت كننده‌ها) ختم مي گردد كه معمولاً اسيلوسكوپ را با اين فركانس مشخص مي نمايد. مثلاً اسيلوسكوپ 20مگاهرتز، يعني اسيلوسكوپي كه مي تواند ولتاژ هاي DC تا MHZ 20 را نمايش مي‌دهد.

ساختمان اسيلوسكوپ از دو قسمت اصلي تشكيل شده است:

الف: لامپ اشعه ي كاتديك(CRT)

ب: مدارهاي آماده سازي لامپ و سيگنال

لامپ اشعه ي كاتديك:

لامپ اشعه‌ي كاتديك امروزه قسمت اصلي مانيتور هاي كامپيوتر، تلويزيون، دستگاههاي كنترل كننده‌ي ضربان قلب در پزشكي و. . . را تشكيل مي دهد. در حقيقت با اعمال هر سيگنال الكتريكي به دستگاه هاي نام برده آن سيگنال روي صفحه‌ي حساس لامپ اشعه‌ي كاتديك نقش مي بندد. اساس كار لامپ اشعه ي كاتديك‌، بمباران يك صفحه حساس با يك دسته اشعه ي الكتروني مي باشد. بر اثر بمباران صفحه‌ي حساس، آن قسمت از صفحه كه بمباران شده است از خود نور ساطع مي كند. منظور از اشعه‌ي الكتروني تعدادزيادي الكترون مي‌باشد كه به صورت يك اشعه‌ي فوق‌العاده باريك در آمده و با سرعت بسيار زياد (چند هزار كيلومتر در ثانيه) در حركت است.